Partnerzy Grand Prix Polski 2024

Partnerzy Grand Prix polski 2024

V Grand Prix Polski 2023 - Żerków

Tak było w ubiegłym roku w Żerkowie podczas Grand Prix Polski 2022

W GP2022 w Żerkowie bez niespodzianek - zwyciężył Marcin Grzesiak

14.05.2022 r.  Żerkowie odbyło się V Grand Prix Polski 2022 w warcabach. Rywalizowano w wersję klasyczną warcabów – na 64 polach. W Ekstralidze bezapelacyjnie i zgodnie z przewidywaniami zwyciężył MI Marcin Grzesiak (Struga Marki)) zdobywając 13 na 14 pkt. Drugie miejsce wywalczył Sebastian Wieczorek (Czarna Damka Lututów) -11.pkt, a trzecie Marcin Wocial (Diagram Mińsk Mazowiecki) – 10.pkt. W kategorii kobiet triumfowała Alona Hubarieva z Ukrainy reprezentująca Roszadę Lipno. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Łukomska (Komorzanka) a trzecie Anastasiia Hubarieva. W Ekstralidze zagrało 34 zawodników.

Liga Młodzików, Orlików i Żaków

W lidze Orlików z kompletem punktów zwyciężył Franciszek Żukrowski

W Lidze Orlików z kompletem punktów (14 na 14) zwyciężył Franciszek Żukrowski (Komorzanka Komorze), który wyprzedził Nikodema Brzozowskiego (Roszada Lipno) oraz Danutę Bożejewicz (Komorzanka), która jednocześnie okazała się najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką.

W Lidze Młodzików z 13. na 14. pkt. zwyciężył reprezentant SRW Rychlik Jakub Ilasz. Drugie miejsce z 12 pkt. zajął Kacper Rogowski (Komorzanka Komorze), a trzecie Gabriela Rumińska (Roszada Lipno). 

Wyrównana rywalizacja odbyła się Lidze Żaków. O kolejności zdecydowały wyniki ostatniej rundy, w której prowadzący Jakub Murawski (Roszada) przegrał z Gabrielem Mensfeldem (Komorzanka). Ten rezultat spowodował, że turniej wygrał Gabriel, a Jakub sklasyfikowany został na trzeciej pozycji. Drugie miejsce przypadło Laurze Sikorze.

Kilka fotek z zawodów (dzięki uprzejmości profili Roszada Lipno na Fb)

WYNIKI

WYNIKI