Partnerzy Grand Prix polski 2024

VI Grand Prix Polski 2024 - Mińsk Mazowiecki

Dominacja zawodników z woj.mazowieckiego

Łukasz Kosobudzki zwycięża w Ekstralidze

13 kwietnia na terenie Szkoły Podstawowej nr 5 w Mińsku Mazowieckim odbyło się VI Grand Prix Polski w warcabach pod honorowym patronatem Burmistrza Marcina Jakubowskiego. Zmagania przyciągnęły 74 uczestników, którzy tradycyjnie rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W prestiżowej Ekstralidze najlepszym zawodnikiem okazał się Łukasz Kosobudzki z MKS Mazovia Mińsk Mazowiecki, który zdobył 13 punktów. Ł.Kosobudzki stracił tylko jeden punkt w ostatniej rundzie, remisując z Karolem Dudkiewiczem z LKS Olymp Błonie. Remis ten pozwolił Dudkiewiczowi, który zdobył 10 punktów, zająć drugie miejsce. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Stacewicz z LKS Olymp Błonie, który razem z trzema innymi zawodnikami zgromadził 9 punktów.

W Ekstralidze najlepszą zawodniczką została Patrycja Tomczak z Komorzanki Komorze, która wyprzedziła Agatę Flisikowską z SRW Rychlik oraz Martę Stangret z Mazovii.

W tej lidze rywalizowało 26 zawodników.

Łukasz Kosobudzki, Karol Dudkiewicz i Jakub Stacewicz najlepsi podczas VI GPP24
Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

... a M.Kalinowski, M.Wieczerzak i B.Kasperski w ligach młodzieżowych

W Lidze Młodzików powtórzyła się dominacja, jak w Ekstralidze. Zwyciężył Maksymilian Kalinowski z LKS Olymp Błonie, który również stracił tylko jeden punkt, remisując z Adamem Przydryga z Komorzanki Komorze. Na trzecim miejscu znalazł się Krzysztof Wojtyszyn z LKS Unia Horyniec Zdrój, który w decydującej partii uległ Przydrydze. Najwyżej sklasyfikowaną dziewczyną w tej grupie była Danuta Bożejewicz, również z Komorzanki. W tej kategorii startowało 13 zawodników.

Liga Orlików dostarczyła najwięcej emocji z wyjątkowo zaciętą rywalizacją. Na dwie rundy przed zakończeniem na czele był Jakub Kalinowski z Olymp przed Miłoszem Ludwik z Unii Horyniec. Jednak ostatnie rundy znacząco zmieniły klasyfikację i zwyciężyła Marta Wieczerzak z MUKS Wieża Kórnicka Kórnik, ex aequo z Janem Guzickim z SP 4 Zelów, obydwoje zdobyli po 11 punktów. Miłosz Ludwik z 10 punktami zajął trzecie miejsce. W tej lidze wystartowało 22 zawodników.

W Lidze Żaków, podczas IV Grand Prix Polski 2024 w warcabach stupolowych, zwyciężył Bartosz Kasperski z Roszady Lipno, zdobywając komplet punktów. Wyprzedził on o 3 punkty drugiego Jana Juźwę z Unii Horyniec Zdrój oraz o 4 punkty trzeciego Oliwiera Zabielskiego z ŁKS Orlęta Łuków. Najwyżej sklasyfikowaną dziewczyną została Alicja Piechota z Olymp Błónie. W tej kategorii rywalizowało 13 uczestników.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za emocjonujące rywalizacje i zapraszamy na kolejne zawody, które z pewnością dostarczą nie mniej emocji.