Partnerzy Grand Prix Polski 2024

Partnerzy Grand Prix polski 2024

II Grand Prix Polski 2023 - Lututów

Ekstraliga

Jakub Stacewicz (Olymp Błonie) najlepszy w Ekstralidze

W II Grand Prix Polski 2023 w warcabach, które odbyły się w pałacyku Zespołu Szkół Rolniczych w Lututowie wzięło udział 114 zawodników z 14 klubów z całej Polski.

Ekstralidze pierwsze miejsce z 12.pkt. wywalczył Jakub Stacewicz (Olymp Błonie), który wyprzedził Kamila Flisikowskiego (SRW Rychli) 11 pkt. i Marcina Wociala (GKS Diagram Mińsk Mazowiecki) – 10.pkt.

Najlepszą wśród kobiet okazała się Patrycja Tomczak z Komorzanki Komorze (10.pkt), drugie miejsce zajęła jej koleżanka klubowa Aleksandra Łukomska (9.pkt), a trzecia Zofia Wideł z Roszady Lipno (8.pkt). Należy zauważyć, że Patrycja w całym turnieju przegrała tylko jedną partię z późniejszym zwycięzcą oraz zremisowała z pozostałymi medalistami. Pozostałe wygrała.

Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

Jakub Kalinowski z kompletem punktów.

W Lidze Młodzików (do lat 13) zwyciężył Radosław Leśniewski z Roszady Lipno, który wyprzedził białorusinkę Yelizavete Hadomskaye oraz Maksymiliana Kalinowskiego (Olymp). W lidze tej wystartowało 28 zawodników.

Ligę Orlików zdominowało troje zawodników, którzy zgromadzili po 12. pkt. na 14. możliwych. Czwarty zawodnik uzyskał aż 3 pkt. mniej. Ostatecznie dopiero dzięki trzeciemu kryterium pomocniczemu (redukowanemu Solkofowi) zwyciężył Oskar Hofmański (komorzanka), który wyprzedził swojego imiennika Oskara Lewickiego (Gry Logiczne Wronki) oraz koleżankę klubową, najlepszą wśród dziewcząt Wiktorię Bednarek. 

Wśród najmłodszych – w Lidze Żaków – zwyciężył z kompletem punktów Jakub Kalinowski (Olymp Błonie), który wyprzedził Szymona Bartkowiaka (Roszada) i najlepszą z dziewcząt Zuzannę Czerwińską (MUKS Wieża Kórnicka Kórnik)

WYNIKI

WYNIKI