Partnerzy Grand Prix polski 2024

IV Grand Prix Polski 2024 - Częstochowa

109 zawodników zagrało w warcaby 100 polowe w Częstochowie

Dominacja H.Vydzerki w Ekstralidze...

W tym roku w Szkole Podstawkowej nr 13 w Częstochowie spotkało się 109 zawodników z …13 klubów.

Ekstraligę zdominował Heorhi Vydzerka (Roszada Lipno), który w całym turnieju stracił tylko jeden punkt, remisując z Kamilem Flisikowskim (SRW Rychlik). W bezpośrednich pojedynkach zwyciężył zarówno drugiego Jakuba Gazdę (Unia Horyniec Zdrój) jak i trzecią w ogólnej klasyfikacji, a pierwszą wśród kobiet Martę Bańkowską (Struga Marki). O zwycięstwie w końcowej klasyfikacji decydowała ostatnia runda, w której H.Vydzerka pokonał Z M.Bańkowską. Kolejne miejsca zajęły kobiety: Aleksandra Łukomska i Patrycja Tomczak (obie Komorzanka Komorze) oraz trzeci w klasyfikacji mężczyzn Kamil Flisikowski.

W kategorii niepełnosprawni zwyciężył Edward Perdek (Czarna Damka Lututów) przed reprezentantami miejscowej Jutrzenki Częstochowa Wojciechem Woźniakiem i Antonim Nowakiem

W Ekstralidze zagrało 38 zawodników i zawodniczek, w tym 8 niepełnosprawnych.

Najlepsi mężczyźni na podium w IV Grand Prix Polski 2024 w Częstochowie
Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

... i braci Sobolewskich w Lidze Żaków i Lidze Orlików

W Lidze Żaków (do lat 8) podczas IV Grand Prix Polski 2024  w warcabach stupolowych triumfował z kompletem punktów Józef Sobolewski (Mazovia Mińsk Mazowiecki), który o 4.pkt wyprzedził drugiego  Michała Urbana (Unia Horyniec Zdrój). Trzecie i czwarte miejsce przypadło dziewczętom Aleksandrze Kupś i Mai Ziai.  Cała czwórka uzyskała jednocześnie przywilej gry w następnym turnieju w Lidze Orlików. Kolejne miejsce uzyskał Oliwier Zabielski z Łukowa. W tej grupie zagrało 16 uczestników.

W Lidze Orlików w ślady brata poszedł Dawid Sobolewski, który również okazał się najlepszy. Uzyskał 12 pkt. tyle samo co druga Marta Wieczerzak (Wieża Kórnicka Kórnik), ale przy jednakowym wartościowaniu o kolejności zdecydował …lepszy wynik z wyżej sklasyfikowanym, co w tej sytuacji oznaczało bezpośredni pojedynek, w którym Dawid okazał się lepszy.  Na trzecim miejscu sklasyfikowany został Krzysztof Wojtyszyn (Unia Horyniec Zdrój). W tej lidze zagrało 30 zawodników.

W przednówku Ekstraligi, czyli – Lidze Młodzików zwyciężył Hugo Franek przed Radosławem Leśniewskim  (obaj Roszada Lipno) i najlepszą wśród dziewcząt Mają Rydz (Komorzanka), która niemal przez cały turniej przewodziła wraz z Hugo stawce zawodników, niestety dwa remisy w ostatnich rundach umożliwiły wyprzedzenie jej przez Radka Leśniewskiego. W Lidze Młodzików zagrało 26 osób.

Po ilości uczestników i sportowej rywalizacji, widać że młodzi zawodnicy dają z siebie wszystko. Rywalizacja jest zacięta, ale i pełna niespodzianek. Każdy z zawodników pokazał wielkie serce i pasję do gry. Teraz czekają ich XLI Mistrzostwa Polski Juniorów w Szklarskiej Porębie, na które  z niecierpliwością oczekujemy. Dziś jednak to Józef, Dawid i Hugo są bohaterami dnia, świętując swoje zwycięstwa na warcabowym Grand Prix Polski.