Partnerzy Grand Prix polski 2024

VIII Grand Prix Polski 2023 - Police

Ekstraliga

H.Vydzerka (Roszada) bezkonkurencyjny w Policach

VIII Grand Prix Polski 2023 w warcabach zadebiutowało w Policach (zachodniopomorskie). Tym razem zorganizowane zostało w hotelu „Dobosz” razem z IX Mistrzostwami Polski Dzieci. Sklasyfikowanych w nim zostało 108 zawodników z 13 klubów z całej Polski.

W Ekstralidze zwyciężył z kompletem 14 pkt.  reprezentant Roszady Lipno Heorhi Vydzerka. Drugie miejsce wywalczył jego kolega klubowy Amadeusz Zyber-Moszak, który uzyskał 11 punktów. O trzecie miejsce walczono do ostatniej rundy. Przed 7. rundą 8 pkt. miał Kamil Flisikowski (SRW Rychlik), 7 pkt. Zofia Wideł, a po 6 pkt. trzech innych zawodników,  wśród nich Sylwester Flisikowski (SRW Rychlik).  W ostatniej rundzie Kamil i Zosia przegrali swoje partie, a Sylwester Flisikowski dzięki zwycięstwu ukończył zawody na 3. miejscu.

Najwyżej sklasyfikowaną kobietę została, zajmując 6. miejsce, Zofia Wideł (Roszada)

Obecnie na czele cyklu, uwzględniając 6 najlepszych turniejów znajduje się Kamil Flisikowski (SRW Rychlik) z 314 pkt., jednak o 1 rozegrany turniej mniej ma Sebastian Wieczorek z 301 pkt., który po rozegraniu kolejnych zawodach ma duże szanse na wyprzedzenie lidera. W podobnej sytuacji znajduje się zwycięzca tego Grand Prix H.Vydzerka.

Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

W ligach młodzieżowych zwyciężali faworyci.

W Lidze Młodzików (do lat 13) zwyciężyła Magdalena Pauszek (SRW Rychlik) z 12. pkt., która wyprzedziła jednym punktem Maksymiliana Kalinowskiego (Olymp Błonie). Trzecie miejsce przypadło, prowadzącemu do połowy turnieju  Krzysztofowi Delalicz de Laval (Roszada Lipno).

Po zawodach w Policach na czele klasyfikacji łącznej GPP znajduje się Zofia Wideł z 411 pkt. Drugie miejsce zajmuje Hugo Franek – 398 pkt., a trzecie Radosław Leśniewski – 389 pkt.

Ligę Orlików ponownie zdominowali zawodnicy Komorzanki Komorze. Zwyciężyła z kompletem punktów Danuta Bożejewicz, która wyprzedziła Adama Przydrygę z 11. pkt. Trzecie miejsce zajął zawodnik LUKS Gry Logiczne Wronki – Oskar Lewicki  (9 pkt.)

W cyklu turniejów prowadzi Julian Surma 412 pkt., przed Adamem Przydrygą 398 pkt. i Danutą Bożejewicz 394 pkt.

Liga Żaków tą edycję Grand Prix Polski 2023 rozgrywała w ramach IX Mistrzostw Polski dzieci. W poszczególnych kategoriach miejsca na podium zajęli:

• juniorki do lat 6 – Maja Ziaja, Karolina Bąk i Maria Łaźniak
  • juniorzy do lat 6 – Leo Gancarz, Jan Juzwa i Michał Urban,
  • juniorki do lat 8 – Wiktoria Bednarek, Barbara Szutka i Małgorzata Knap,
  • juniorzy do lat 8 – Krzysztof Wojtyszyn, Nikodem Kurasiński, Filip Śniedziewski.

W klasyfikacji łącznej cyklu wśród Żaków prowadzi Wiktoria Bednarek 406 pkt., przed  Janek Żukrowskim 394 pkt i Zuzanną Czerwińską 367 pkts