Partnerzy Grand Prix Polski 2024

Partnerzy Grand Prix polski 2024

III Grand Prix Polski 2023 - Janikowo

Ekstraliga

Sebastian Wieczorek (Lututów) najlepszy w Ekstralidze

III Grand Prix Polski 2023 w warcabach gościło 11 marca w hali widowiskowo-sportowej w Janikowie. Na starcie stanęło 112 zawodników z 17 klubów z całej Polski.

Ekstralidze zwyciężył triumfator pierwszego turnieju  Sebastian Wieczorek (Czarna Damka Lututów), który zdobył 12.pkt. W całym turnieju wygrał 5 partii oraz zremisował z najlepszym w poprzednim Grand Prix w Lututowie Jakubem Stacewiczem (Olymp Błonie) i Dominikiem Rubajem (Razem Świecie).   Dominik Rubaj uzyskując 10.pkt. zajął w turnieju drugie miejsce, podobnie jak trzeci Damian Jakubik (Lokator Gniezno). 

Najwyżej sklasyfikowaną kobietą była Zofia Wideł (Roszada Lipno), która wyprzedziła wartościowaniem zwyciężczynie poprzedniego turnieju  Patrycję Tomczak z Komorzanki Komorze (obie po 9.pkt) oraz Agatę Flisikowską (SRW Rychlik) 8. pkt.. 

Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

W Lidze Młodzików rządziły zawodniczki z Rychlika

W Lidze Młodzików (do lat 13) pierwsze dwa miejsca na podium przypadły zawodniczkom z klubu SRW Rychlik. Najlepszą okazała się Aniela Burdajewicz (13 pkt.), która wyprzedziła  Magdalenę Pauszek (12.pkt.). Tu warto zauważyć, że o kolejności zdecydował bezpośredni pojedynej w 6. rundzie, w którym lepszą okazała się Aniela. Trzecie miejsce przypadło Mai Rydz (Komorzanka). Najwyżej sklasyfikowany młodziki zajął czwarte miejsce i był nuim Franciszek Żukrowski (Komorzanka). W Lidze Młodzików zagrało 29 zawodników.

W Lidze Orlików również na pierwszych miejscach sklasyfikowane zostały dziewczęta. Zwyciężyła z 12.pkt. Danuta Bożejewicz (Komorzanka), która wyprzedziła Katarzynę Dobiałę (Roszada Lipno) – 11.pkt. Trzecie miejsce z 10 pkt. zajął  Adam Przydryga (Komorzanka). 

Wśród najmłodszych – w Lidze Żaków – zwyciężył z kompletem punktów Jakub Jajczyk (Komorzanka), który wyprzedził kolegę klubowego Jaka Żukrowskiego. O zwycięstwie zdecydował bezpośredni pojedynek w 5 rundzie, wygrany przez Jakuba. Trzecie miejsce zajął  Szymon Kutrowski (Roszada), który zwyciężył w 5 partiach, ulegając tylko obu zawodnikom wyprzedzającym go.  Najlepszą z dziewcząt, zajmując 5. miejsce,  okazała się Maja Ziaja (Komorzanka). Zawody ukończyło 20. zawodników. 

Zdjęcia dzięki uprzejmości organizatora (Senet Janikowo)

WYNIKI

WYNIKI