Partnerzy Grand Prix polski 2024

VI Grand Prix Polski 2023 - Wronki

Ekstraliga

Tym razem w Ekstralidze najlepszy H.Vydzerka (Roszada)

18 czerwca Wroniecki Ośrodek Kultury gościł zawodników VI GRAND PRIX POLSKI 2023. Tym razem partie rozgrywano w warcaby klasyczne, 64-polowe. W turnieju wzięło udział 102 zawodników reprezentujących 12 klubów z całej Polski.  We wszystkich odbytych do tej pory, w tej edycji 2023, wystartowało już 240 zawodników, w tym aż 33 uczestniczyło we wszystkich 6 turniejach.

W prestiżowej   Ekstralidze wystartowało tym razem 34 zawodników, w tym aż 12 z lokalnego klubu, organizatora tych zawodów LUKS Gry Logiczne Wronki. W turnieju pierwszych 4 zawodników wywalczyło po 11 pkt. i o ostatecznej kolejności decydowało drugie kryterium czyli Średni Solkoff (większa suma punktów zdobytych przez przeciwników z odrzuceniem największego i najmniejszego wyniku). Tu najwyższy osiągnął Heorhi Vydzerka (Roszasda Lipno), który wyprzedził Sebastiana Wieczorka (Czarna Damka Lututów) oraz kolegę klubowego Tymoteusza Myszuka. Czwarte miejsce zajął zwycięzca V GPP – Bartosz Maniecki (struga Marki).

Najwyżej sklasyfikowaną kobietę została, zajmując 5.miejsce, Katarzyna Pisarska( Unia Horyniec-Zdrój).

Obecnie na czele cyklu znajduje się Kamil Flisikowski (SRW Rychlik) z 298 pkt., jednak o 2 rozegrane turnieje mniej ma Sebastian Wieczorek z 237 pkt., który po rozegraniu kolejnych dwóch ma duże szanse na wyprzedzenie lidera.

Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

W Lidze Żaków całe podium dla Wieży Kórnickiej, a w Orlikach dla Komorzanki.

Ligę Żaków w VI Grand Prix Polski 2023 niespodziewanie zdominowali zawodnicy Wieży Kórnickiej Kórnik. Zwyciężyła liderującą w cyklu wśród dziewcząt  Zuzanna Czerwińska, ale z taką samą ilością punktów, tuż za nią sklasyfikowany został, startujący dopiero drugi raz w GPP23 Tymon Łukaszewicz. Trzecie miejsce wywalczył Julian Zawitaj. Oczywiście zwyciężczyni byłą najwyżej sklasyfikowaną dziewczynką.

W Lidze Orlików dominowali zawodnicy Komorzanki Komorze. Zwyciężył z 11. pkt. Jan Żukrowski, który tylko dzięki redukowanemu Solkoffowi (większa suma punktów zdobytych przez przeciwników z odrzuceniem najsłabszego wyniku, i jeśli brak rozstrzygnięcia kolejnego najsłabszego itd.) wyprzedził Juliana Wasiutę. Trzeci był Oskar Hofmański z 10. pkt. Najwyżej sklasyfikowaną juniorką była siódma Wiktoria Bednarek – również z Komorzanki.

W Lidze Młodzików (do lat 13) zwyciężyła – prowadząc od początku zawodów – Magdalena Pauszek (SRW Rychlik) z 12.pkt., która wyprzedziła o jeden punkt  Krzysztofa Delalicz de Laval (Roszada Lipno) i Juliana Surmę (Komorzanka). W tej kategorii startowało 32 zawodników.