Partnerzy Grand Prix polski 2024

I Grand Prix Polski 2024 - Miejska Górka

W Miejskiej Górce grano w warcaby 64-polowe

Frekwencja jak zawsze dopisała

20.01.2024 r. wystartowała kolejna edycja Grand Prix Polski w warcabach. Pierwszy turniej zaplanowano w warcaby klasyczne w Miejskiej Górce. Zawody zgromadziły 91 zawodników z 13 klubów z całej Polski w tym jednego niezrzeszonego.  Zawodnicy, zgodnie z regulaminem, w zależności od wieku, grali w 4. ligach. Najstarsi – Ekstraliga – rywalizowali w „warcabe latającą”, Liga Orlików i Młodzików – rozgrywała mecz i rewanż, a Liga Żaków – tradycyjnie jedną partię na rundę.

W najbardziej prestiżowej Ekstralidze zwyciężył Heorhi Vydzerka (Roszada Lipno) przed Marcinem Chęsiakiem (Sokół Wrocław) i zwycięzcą poprzedniej edycji Sebastianem Wieczorkiem ( Czarna Damka Lututów).

W Lidze Młodzików najlepszym okazał się Franek Hugo (Roszada Lipno), w Lidze Orlików – Adam Przydryga (Komorzanka Komorze), a w Lidze Żaków – Agata Stróżyk (Pat Miejska Górka)

Uczestnicy Ekstraligi - Mężczyźni podczas pierwszego Grand Prix Polski 2024 w warcabach
Ekstraliga

H.Vydzerka zwycięża w Ekstralidze w "latającą warcabę"

Podium w klasyfikacji Kobiety podczas  I Grand Prix Polski 2024Pierwsze zawodach Ekstraligi podczas tegorocznego cyklu Grand Prix Polski w warcabach rozegrano metodą mini meczy w tzw. „warcabę latającą” czyli losując pierwsze posuniecie z tablic debiutów.

W zawodach wzięło udział23 zawodników. Zwyciężył reprezentant Roszady Lipno Heorhi Vydzerka. Uzyskał on komplet 14 punktów.  Pokonał w bezpośrednich pojedynkach drugiego Marcina Chęsiaka z Sokoła Wrocław oraz trzeciego Sebastiana Wieczorka z Czarnej Damki Lututów. O drugim miejscu w zawodach zdecydował ostatni pojedynek. Ponieważ Sebastian nie zakończył go sukcesem, nie zdołał wyprzedzić Marcina.

W kategorii kobiet zwyciężyła  Katarzyna Pisarska (Unia Horyniec Zdrój) przed Patrycją Tomczak i Aleksandrą Łukomską (obie Komorzanka Komorze).

Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

Wszyscy zwycięzcy potracili po 2 pkt.

Wszyscy zwycięzcy w Ligach Młodzieżowych uzyskali po 12 punktów, tracąc w zawodach po 2.pkt. Gratulujemy.

W Lidze Młodzików (do lat 13) w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce wywalczył Hugo Franek, drugi był Krzysztof  Delalicz de Laval, a trzeci Radosław Leśniewski (wszyscy Roszada Lipno). Na czwartym miejscu sklasyfikowana została najlepsza dziewczyna – Aniela Burdajewicz (SRW Rychlik)

W Lidze Orlików najlepszym okazał się Adam Przydryga (Komorzanka), który wyprzedził jednym punktem Oskara Lewickiego (Gry Logiczne Wronki) i najwyżej sklasyfikowaną dziewczynę Danutę Bożejewicz (Komorzanka). Cała trójka, plus czwarta Marta Wieczerzak (Wieża Kórnicka Kórnik) uzyskała przywilej gry w kolejnym turnieju w Ekstralidze.

W najmłodszej Lidze Żaków (do lat 8) bezapelacyjnie z 12.pkt. zwyciężyła Agata Stróżyk (Pat Miejska Górka), która wyprzedziła Adama Wierzbickiego i Bartosza Kasperskiego  (obaj Roszada Lipno) po 11.pkt. W Lidze Żaków zagrało 22. dzieci.