Partnerzy Grand Prix polski 2024

I Grand Prix Polski 2023 - Miejska Górka

Wystartowaliśmy

118 zawodników na starcie rywalizacji

14.01.2023 r. odbyło się I Grand Prix Polski 2023 w warcabach. W turnieju wystartowało 118 zawodników z kraju i z zagranicy, reprezentujących 12 klubów oraz kilka osób niezrzeszonych. Zawodnicy, zgodnie z regulaminem, w zależności od wieku, grali w 4. ligach.

W najbardziej prestiżowej Ekstralidze zwyciężył Sebastian Wieczorek ( Czarna Damka Lututów), drugie miejsce zajął Heorhi Vydzerka, a trzecie Sebastian Knap (LZS Darłowo).
W Lidze Młodzików najlepszą okazała się Zosia Wideł. w Lidze Orlików – Katarzyna Dobiała, a w Lidze Żaków – Wiktoria Bednarek.

Ekstraliga

Sebastian Wieczorek - potwierdził dominację w GP

W pierwszych zawodach Ekstraligi tegorocznego cyklu Grand Prix Polski w warcabach zwyciężył, jak przystało na ubiegłorocznego triumfatora Sebastian Wieczorek (LKS Czarna Damka Lututów). Sebastian zdobył 13 pkt., tracąc jedyny punkt z Mateuszem Wysokińskim (UKS Roszada Lipno). Na drugim miejscu sklasyfikowany został Heorhi Vydzerka (12 pkt. IP), który w zawodach przegrał tylko jedną partię z późniejszym zwycięzcą. Trzecie miejsce wywalczył Sebastian Knap (LZS Darłowo) z 11 pkt., który również przegrał w bezpośredniej partii z Sebastianem oraz dodatkowo stracił punkt remis

ując z Sylwestrem Flisikowskim (SRW Rychlik).

W kategorii kobiet zwyciężyła  Aleksandra Łukomska (UKS Komorzanka Komorze), która wyprzedziła Alonę Nosarievą (Ukraina) i Agatę Flis

ikowską (SRW Rychlik).

W Ekstralidze rywalizowało 30 zawodników. Szczegółowe wyniki.

Liga Młodzików, Liga Orlików i Liga Żaków

Dziewczęta górą w Ligach Młodzieżowych.

Do ciekawej sytuacji doszło w Ligach Młodzieżowych. Po raz pierwszy w każdej zwyciężyła dziewczynka.

W Lidze Młodzików (do lat 13) w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce wywalczyła Zofia Wideł (UKS Roszada Lipno), drugi był Krzysztof de Laval Delalicz (LSWKS Złote Piony Bielawa), a trzecia Aniela Burdajewicz (Rychlik). Cała trójka „ugrała” po 11.pkt i o kolejności decydowało wartościowanie.

W Lidze Orlików najlepszą okazała się Katarzyna Dobiała (Roszada), która również dzięki punktacji pomocniczej została wyżej sklasyfikowana niż drugi Adam Przydryga (Komorzanka Komorze). Trzecie miejsce przypadło Julianowi Surmie (Komorzanka), który uzyskał punkt mniej.

W najmłodszej Lidze Żaków (do lat 8) bezapelacyjnie z 12.pkt. zwyciężyła Wiktoria Bednarek (Komorzanka), przed Natalią Pauszek (Rychlik) oraz Jankiem Żukrowskim (Komorzanka) – oboje po 11.pkt.